Sākums Piedāvājums Sezona Galerija  Intervijas  Kontakti

Sveiki mazie (un ne tik mazie) skatītāji!

Kā pamats mūsu patreizējai darbībai, ir ilgais darbs "Rīgas Jaunajā Leļļu teātrī", kur gadu gaitā mūsu gūtā pieredze ir nopelniem bagātā leļļu teātra aktiera un virtuozā leļļu meistara - Aivara Pūcīša nopelns. Un tad - 1998. gadā tika dibināts Rīgas Jauniešu Leļļu teātris "I-ā", Aināra Joča vadībā.

Rīgas Jauniešu Leļļu teātris "I-ā", savas darbības gaitā ir uzkrājis pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem. Tas aktīvi darbojas Leļļu lugu spēlēšanā, oriģinālprojektu organizēšanā, veidošanā un vadīšanā.

Leļļu teātra izrāžu tapšanā piedalās aptuveni 25 cilvēki - leļļu mākslinieki, scenārists, režisors, dzejnieki, komponists, galdnieki un daudzi citi sava aroda meistari. Katrs no šiem cilvēkiem ir profesionālis savā darbā. Un tikai tad, kad viņi visi strādā vienotā komandā, rodas aizraujoša, krāsaina un skanīga leļļu teātra izrāde. Savukārt neskaitāmo mēģinājumu gaitā, katru leļļu kustību "noslīpē" aktieri, kas tās vada.

Bet ir kaut kas tāds, kas dara mūs atšķirīgus no citiem leļļu teātriem - katrai izrādei tiek komponēta oriģināla mūzika un rakstīti dziesmu teksti, kā arī leļļu varoņu lomās var atpazīt daudzu, ikdienā dzirdētu un iemīļotu radio ļaužu balsis. Un tas it īpaši piesaista gan mazos, gan arī lielos skatītājus, jo R. Kaupera, Freda, UFO, R. Gobziņa balsis kā arī Bērnu Vokālā Ansambļa "Mušas" izpildītās dziesmas, tos atraisa un ielīksmo.

Teātris ir guvis atsaucību visu Latvijas novadu skolās un bērnu dārzos. Un ne tikai...